Monthly Archives: June 2017

Jak zorganizować lot szybowcem ?

Witajcie,
miałam dużą przerwę w pisaniu, ale na wakacje trzeba coś wrzucić.

[Informacje praktyczne na dole]

Wszystko zdarzyło się w ten czwartek, mniej więcej o godz. 17, wtedy to właśnie po raz pierwszy wsiadłam do szybowca ! Ale zacznijmy od początku.

Dostałam sms od wujka z pytaniem kiedy może przyjść. Odpisałam, że około 16. Jak napisałam, tak przyszedł, rozmawialiśmy normalnie i wtedy wyciągnął kopertę, kazał mi ją otworzyć. Zrobiłam to i aż oczy miałam wyłupiaste z wrażenia. To było zaproszenie na lot szybowcem ‘Puchacz’ !!!!!!!

Spotkanie odbyło się o 17.00 na lotnisku Szymanów. Siedziałam z tyłu kabiny i byłam mocno przypięta pasami, a na plecach miałam obciążniki, bo za mało ważyłam…

Zaczęło się…3….2…….1……START !!!!

Wyciągarka pociągnęła nas w powietrze, a mi serce do gardła podchodziło. Widoki były przepiękne, Wrocław z góry jest inny iż z dołu. Pan, który prowadził spytał się mnie czy chcę zobaczyć niektóre triki, odpowiedziałam ‘TAK’ !…nagle maszyna zanurkowała w dół i w górę, a poziom adrenaliny zwiększał się w zastraszającym tempie.

Potem zrobiliśmy jeszcze parę zakrętów i wylądowaliśmy. Lądowanie było twarde i nieprzyjemne.

Szczerze ?
Chciałabym wrócić teraz tam na górę.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Lotnisko Szymanów to baza wrocławskich lotników, awionetki, szybowce oraz skoczkowie raz po raz przecinają niebo i realizują swoje pasje.
Sara dostała niesamowity prezent od najlepszego chrzestnego na świecie, jednakże dopiero po wielu miesiącach pogoda i terminy na tyle dopisały by lot mógł się odbyć.

Jak dojechać na lotnisko ?

Komunikacja podmiejska dojeżdża całkiem blisko, Dworzec Nadodrze, numer 903, kierunek Szymanów. Wysiadamy na ostatnim przystanku i podążamy główną drogą w kierunku lotniska.

Dla wszystkich przyjeżdżających własnym środkiem transportu, jest sporo miejsc parkingowych, foodtruck i miejsca siedzące by podziwiać wszystko co dzieje się na tym niepozornym lotnisku.

Jak samodzielnie zorganizować lot szybowcem ?

Wystarczy wejść na stronę Wrocławskiego Aeroklubu 

Największa miejska plaża we Wrocławiu

Miejskie plaże wyrastają niczym grzyby po deszczu dając namiastkę nadmorskiego kurortu w centrach miast. W samym Wrocławiu przybyło w tym roku kilka nowych miejsc nad Odrą…największa ? Największą jest HotSpot zlokalizowany przy moście Milenijnym.

GODZINY OTWARCIA: 10/12 – 1 po północy

Plaża otwarta 10 czerwca, zlokalizowana przy Hali Orbita i letnim basenie, przyciąga tłumy Wrocławian. Dojazd komunikacją miejską jest prosty (w pobliżu zatrzymują się tramwaje i autobusy jadące w kierunku Kozanowa, można także zaparkować samochód w pobliżu Hali Orbita).

Do budowy plaży wykorzystano ponad tysiąc ton piasku, a samo miejsce podzielone jest na dwie odrębne strefy.

Jedna z nich to plaża na której znajdują się leżaki, parasole, w pobliżu foodtrucki; druga strefa to aktywny wypoczynek z piłką siatkową czy trampoliną. Można skorzystać z miejsc do grillowania lub dwóch barów, a drewniany podest służy jako scena bądź miejsce na tańce przy muzyce puszczanej przez dj-a. Według zapowiedzi, mają się tu odbywać koncerty i imprezy towarzyszące.

Warto wspomnieć, iż na miejscu znajdują się toitoi-e.

Do plaży dopływają także żaglówki. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż kąpiel w Odrze jest całkowicie zakazana, podobnie jak wnoszenie własnych napojów  alkoholowych.