Pomysł na popołudnie w Zurychu

Przypuśćmy, że pracujesz w Zurychu..
Przypuśćmy, że jest lato, a żar leje się z nieba..
Przypuśćmy, że nie masz pomysłu na spędzenie popołudnia, czy też całego dnia w tym pięknym mieście.

30min jazdy tramwajem od mojej pracy znajdowało się jezioro, TE/TO jezioro – jezioro Zuryskie (niemożliwe!). Spora część miasta wylegiwała się na trawie, zajmowała nadbrzeżne ławki czy też siedziała w niezliczonej wręcz liczbie kawiarenek, restauracji czy barów. My na ten jeden dzień, wybrałyśmy środek jeziora.

W samym Zurychu ciężko mi było znaleźć wypożyczalnie kajaków, jedyną jaką wyszukałam w przepastnym internecie, można było znaleźć na przeciwległym brzegu jeziora, co niestety nie było dla nas. Padło więc na łódkę…nie z żaglami, nie rower wodny….ale z wiosłami.

NAJTAŃSZA łódka, w przeliczeniu na godziny, dla 2 osób (max 3) wyniosła 20 CHF, kaucja 50 CHF -> TUTAJ

Natomiast w momencie gdy szukacie łódki na więcej osób, np. 5 – okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie inna wypożyczalnia, na przeciwległym brzegu -> TUTAJ

GODZINY OTWARCIA
Przy sprzyjającej pogodzie:
Poniedziałek – Sobota

w lipcu, w godz. od ok 10.00 do ok. 20.30-21.00
w sierpniu, w godz. od ok 10.00 do ok. 19.00-20.00

W niedziele
w lipcu od ok. 10.00 do 20.00, od polowy sierpnia do 19.00

Od połowy marca do końca września, jeżeli pogoda i temperatura sprzyjają – od ok. 11.00 do ok. 18.30. Przerwa zimowa trwa od końca września do połowy marca.

CZY NIEMIECKI JEST KONIECZNY ?

Nie, można spokojnie porozumieć się w języku angielskim, natomiast znajomość niemieckiego na pewno pomaga.

Wypożyczenie łódki polecam każdemu, jest to zupełnie odmienna forma i możliwość, spojrzenia na miasto z innej strony. Będąc na tafli jeziora szczególną uwagę należy zwrócić na statki wycieczkowe, które po nim pływają.

Moze zainteresuje Cie oferta hoteli ?Booking.com

93 odpowiedzi do “Pomysł na popołudnie w Zurychu”

  1. Uwielbiam kiedy w mieście można wypoczywać „na” wodzie 🙂 Jezioro Zuryskie wygląda na wspaniałe miejsce, pewnie byłabym tam częstym gościem gdybym mieszkała/pracowała w tym mieście. Ja jestem raczej osobą, która preferuje rowerki wodne, miałabym pewne obawy przed łodzią z wiosłami (nie wiem dlaczego, już tak mam ;))

  2. Świetne miejsce na relaks i oddech od miasta. Jaka jest temperatura wody? No i ogólnie jak z temperaturami w Zurychu?
    Kilka razy byłam w Schaffhausen i poranki były dość chłodne, nawet w środku lata. Pierwszy poranny bieg mnie mocno zdziwił 🙂
    Na Zurych niestety czasu ciągle brakowało, ale widzę, że trzeba wygospodarować jeden dzień na łódkę 🙂

  3. w Szwajcarii co prawda byłam tylko przejazdem, ale pierwsze moje skojarzenie z tym jeziorem, to zatoka sydnejska, gdzie też można sobie popływać czy to kajakiem czy motorówką… Idealne na odpoczynek po pracy w lato, co też wielu mieszkańców czyniło…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *